Вівторок, 21.05.2024, 13:57
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ «Варварівська філія І-ІІ ступенів «НВК «Долинська гімназія-ЗШ І-ІІІ ступенів № 3 Долинської районної ради»

ЗНО-2018
22 травня - математика
24 травня - українська мова і література
29 травня - іспанська мова
29 травня - німецька мова
29 травня - французька мова
01 червня - англійська мова
04 червня - біологія
06 червня - історія України
08 червня - географія
11 червня - фізика
13 червня - хімія
Новини КОІППО
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Форма входу
Наше опитування
Оцініть сайт
Всього відповідей: 45
Корисні посилання
center

center
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2016 » Червень » 18 » Зі святом Святої Трійці!
09:36
Зі святом Святої Трійці!
19 червня 2016 року відзначають одне з найбільших християнських свят, яке припадає на 50-й день від Великодня. В народі його називають по-різному: П’ятидесятниця, День Зіслання Святого Духа, День Святої Трійці.

Звідки назва походить?

Назва П’ятидесятниця походить від того, що зішестя Святого Духа на апостолів сталося в старозавітне свято П’ятидесятниці, встановлене в пам’ять про дарування єврейському народу Закону на горі Синай. День Зіслання Святого Духа, бо саме того дня апостоли наповнилися Духом Святим і почали говорити різними мовами. Тим самим цією подією відкрилася світові уся повнота дії Пресвятої Трійці, і люди навчились поклонятися й прославляти три іпостасі Єдиного Бога: Отця, Сина та Святого Духа. Це свято також пов’язують із народженням християнської церкви, адже саме після зішестя Святого Духа, апостоли почали проповідувати та охрестили близько 3 000 людей.
Перші згадки про загальноприйняте святкування Трійці датують ІІІ ст., а вже через століття усі церковні письменники описують звичаї, що прийняті на п’ятдесятий день після Великодня. 



Як предки наші святкували?

Іоан Златоуст розповідає про звичай прикрашати домівки зеленню в цей день, а Григорій Богослов описує літургію та велику вечірню службу цього дня. Священнослужителі одягаються в зелений, білий чи золотавий одяг, що означає силу Святого Духу, а ікони прикрашають березовими гілками.

Згодом християнські звичаї Свята Трійці тісно переплелися зі слов’янськими (язичницькими) традиціями відзначення Зелених свят. Найдавнішим є обряд прикрашати свою оселю гілками дерев, квітами і, ідучи до храму нести з собою букети. Це символізує живу, відновлюючу силу Святого Духу, пробудження природи та оновлення душі людини. З квітами пов’язують ще один звичай: у день Трійці ворожили на здоров’я та тривалість життя своїх рідних. Дівчата ж плели вінки та кидали у воду: якщо вінок тоне – це поганий знак, якщо пливе – усе буде добре, а якщо спиниться на місці – не скоро буде весілля. Традиційними були співи, хороводи і танці, що тривали до самого ранку.

На Поліссі побутував обряд «Водити куста», роль якого виконувала дівчина. Зібравшись таємно в лісі, молодь вибирала за кустянку найкрасивішу дівчинку або жінку, одягали її у зелене вбрання — голову заквітчували віночками та галузками з берези, а решту прикривали лепехою. Після цього кустянку вели у село із піснями, заходили до кожної хати вітати господарів, які за це своїх гостей щедро обдаровували. 

Святкування П’ятидесятниці, як і кожного іншого великого свята не обходилося без святкового столу. Підготовку до свята розпочинали ще з четверга, рано-вранці йшли до лісу збирати лікарські трави, а з обіду починали готувати страви з яєць, молока, птиці, риби та свіжої зелені. Обов’язковою частиною святкового столу була випічка – різноманітні млинці, пироги, рулети. Гуляння, зазвичай, влаштовували в лісі, біля річки або ж у полях; застеляли зелену скатертину, що символізувала відродження природи після довгої зими.
Переглядів: 365 | Додав: Admin
ВАКАНСІЇ
Заявка школи на педагогічні кадри на 2017/2018 н.р.

- вчитель фізики та інформатики

- вчитель математики

- вчитель початкових класів

- вчитель англійської мови

Годинник
Пошук
Прогноз погоди
Погода в Україні
Календар
«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Новини ДВО РДА
Портал Педпреса
Новини osvita.ua

Copyright MyCorp © 2024---- Розробка сайту - Віктор Слюсаренко.
Безкоштовний хостинг uCoz