Середа, 01.05.2024, 10:31

Школа молодого вчителя

Пам’ятка вчителеві

1. Прийдіть в кабінет заздалегідь до дзвінка. Переконайтесь, що все готово до уроку.

2. Організовано почніть урок. Щоб не витрачати часу на пошуки сторінок вашого предмету в класному журналі, зробіть закладку. Привчіть чергових залишати на столі вчителя записку з прізвищами відсутніх учнів.

3. Енергійний початок – запорука успіху. Урок ведіть так, щоб кожен учень з самого початку і до його кінця мав роботу.

4. Захопіть учнів змістом матеріалу, проконтролюйте темп уроку, допоможіть „слабким” повірити в свої сили. Пильно стежте за тими, у кого нестійка увага. Виник намір порушити робочий ритм – зробить попередження. Частіше опитуйте тих, хто любить відволікатись на уроці.

5. Аналізуйте кожну оцінку, звертайте, увагу на те, що потрібно допрацювати. Це навчить дітей самостійності. Намагайтесь помітити позитивне в роботі недисциплінованих, але не перестарайтесь.

6. Закінчуйте урок разом з дзвінком, нагадуйте черговому про його обов’язки. Утримуйтесь від зайвих зауважень.

7. Пам’ятайте: утвердження дисципліни – чи не єдина в педагогічній практиці галузь, де допомога іде на користь.

8. Звертайтесь за нею до самих учнів. З порушником, якого клас не підтримує, легше справитись.

9. Не допускайте конфліктів з цілим класом чи значною частиною класу. Якщо вони виникли, не зволікайте, шукайте розумні шляхи їх вирішення.

10. Пам’ятайте слова М.О. Добролюбова про те, що справедливий учитель – це такий учитель, вчинки якого справедливі в очах учнів.

«  Травень 2024  »